11. helyen zárt az Unirea | Érmihályfalva, az Érmellék fővárosa

11. helyen zárt az Unirea

2018. Június 11.

Bár erősen törekedett rá, mégsem a játékvezető lett a főszereplő az utolsó bajnoki meccsen. Az Unirea a 11. helyen végzet. Még hátra van az idény legfontosabb meccse: szerdán megyei kupadöntő!

A bajnokság utolsó meccséhez sorakoztak fel a csapatok

A hét végén zajlott le a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 2017/2018-as idényének utolsó fordulója. A sarkalatos kérdések már korábban eldőltek (bajnok a Szentmártoni CSC, kiesett a szalontai és a vaskohi csapat), ám nem volt mindegy, ki hogyan búcsúzik a pontvadászattól. Az Unirea abban a szerencsés helyzetben volt, hogy hazai pályán tehette ezt meg, azt a Borsi Viitorult fogadva, melytől az őszi szezon zárásaként 3-0-ás vereséget szenvedett. Nem volt mindegy az eredmény, hiszen rosszabb esetben a 13. helyen is végezhettünk volna, a legtöbb, amit jelen helyzetből ki lehetett hozni, a 11. hely volt. (Csak emlékeztetőül: a téli szünetben a klubvezetés elégedetlen volt az akkori 10. hellyel.)
A szombati találkozón a küzdelmes mezőnyjáték dominált. Korán vezetést szerezhettünk volna, ha a 2. percben Gego közelről betalál az üres kapuba, ám nem jött össze. A vízszünetig még Lakatos próbálkozását jegyezhettük fel, amikor a labda a kapu fölé szállt. Mindeközben a játékvezető mindent elkövetett, hogy a meccs főszereplője legyen, kihozva a sodrából mindkét kispadot, melyek mintegy szövetségesekként bírálták döntéseit. Hogy a lelátóról mik hangzottak el, azt most sem idéznénk... A 29. percben szereztük meg a vezetést, amikor Gego szinte már a lehetetlenségig bonyolított akció végén jobb oldalról a felső léc alá vágta a labdát 1-0. Két perccel később csatárunk megismételte a meccs eleji produkcióját, ismét nem tudott az üres kapuba találni, félidőre maradt az egygólos előny.
A második félidő elején nem rajtunk múlt, hogy a borsiak nem egyenlítettek, de nem tették, ellenben az 52. percben egy tetszetős Gego - Solymosán - Gego adogatás végén utóbbi telibe lőtte a kapufát, a kipattanóra jól érkezett Sándor - 2-0. A 62. percben már sokadik érdekes döntését hozta a bíró, amikor szemet hunyt afelett, hogy az ellenfél kapusa elütötte a tizenhatoson belül Solymosánt, ám a labdával továbbrobogó Lakatos is a földre hanyatlott, ezért már megadta a büntetőt - a lényeg, hogy Foris belőtte a tizenegyest - 3-0. A bíró a második félidőben már nem tartotta fontosnak vízszünetet elrendelni, de ezen már meg sem lepődtünk, ahogyan a kedélyek is egyre nyugodtabbak lettek, részben az eredmény láttán, részben belátva, hogy ez a sípmester ezen a napon ilyen formában van. A végére még maradt egy gól: a 82. percben Sándor passzából Gego ezúttal a jobb alsó sarkot lőtte ki, mondjuk az ellenél kapusa sem volt a helyzet magaslatán - 4-0. A közönség kemény magja éltette a csapatot, örült a győzelemnek, megtapsolta a cseréket, ahogyan a lefújás után az egész gárdát.
Az Unirea összeállítása: Gábor G. (81. p. Kis) - Crisan, Jude (68. p. Kiss), Balajti, Foris, Daroczi, Tóth, Tankó (46. p. Sándor), Solymosán, Lakatos, Gego (86. p. Rácz).
A forduló további eredményei és a tabella ide kattintva tekinthető meg.
A bajnokságnak vége, de a szezon legfontosabb meccse még hátra van: szerdán 17 órától kezdődik Belényesben a Román Kupa megyei szakaszának döntője, ahol az Unirea ellenfele a Gyapjúi Dacia lesz.