Somogyi Zsolt Emlékkupa 2016 - Meglepő véget ért a focitorna

2017. Január 10.

Sorozatban harmadszor nyerte az érmihályfalvi kispályás focitornát Adony csapata, de nem mindennapi körülmények között. Megválasztották a legjobb játékost és kapust is.

Lukács Sándor adonyi csapatkapitány vehette át újra a vándorkupát

A 18. Somogyi Zsolt Emlékkupa kispályás focitornát rendezték meg az elmúlt hónapokban Érmihályfalván. A verseny történetében először esett meg, hogy az áthúzódjon a következő esztendőre, így a karácsonyt és szilvesztert követő két hetes szünet után az elmúlt hét végén játszották le az utolsó fordulót, illetve időközben bepótolták az elhalasztott meccseket.
Az utolsó találkozót követően a szervező Amasport Egyesület eredményhirdetéssel egybekötött közös vacsorára várta a csapatokat, illetve azok képviselőit a helyi Kristály étterembe. Ott Deme Lóránt köszöntötte a megjelenteket, közöttük a torna névadójának családját képviselő Somogyi Cristiánt, majd Crisan Sándorral együtt átadták a díjakat.
Az utolsó helyezettel kezdték és mindjárt egy nagy meglepetéssel: miközben mindenki úgy tudta, hogy az FC Plus a nyertes (már sokadjára), kiderült, hogy a csapat ellen óvás érkezett a szabályzat megszegésének okán (a megengedettnél több igazolt játékost szerepeltettek).
A fellebbezésnek helyt adva a gárda minden meccsét utólag 3-0-ra elvesztette, utolsónak rangsorolva. A döntéssel a szervezők példát statuáltak, és a következő években is könyörtelenek lesznek, hangzott el. Így aztán a további csapatok egyet léptek előre, a végső győztes, zsinórban harmadszor Adony csapata lett.
A sportszerűségi díjat a Főnix csapata kapta, mely bár csak a fenti módon szerezte meg egyetlen győzelmét, de elismerésre méltóan minden ellenfél ellen kiállt, a focit és a játékot magát tekintve a célnak. A legjobb játékos díját Cristian Jurca kapta (Adony, 2014 után újra, jobb oldali fotó) a legjobb kapusnak Venkli Csabát (Érsemjén, bal oldali fotó) választották. Bár döntéseikkel nem mindig értettek egyet, az ünnepségen már taps kísérte a Debrecenből érkezett, a tornán évek óta bíráskodó Erdélyi Sándornak és Bak Sándornak szólt köszönetnyilvánítást.

bepótolt meccsek eredményei: FC Plus - Kereki 3 - 1, FC Plus - Adony 8 - 4, Adony - Adony Ifi 7 - 6, Körtvélyes - Főnix 3 - 0, AC Bár - Dihenes 3 - 0.
Az utolsó forduló eredményei: Adony Ifi - Körtvélyes 10 - 4, Energie - Nacional 6 - 3, AC Bár - Semjén 4 - 3, Lima - Tarcsa 6 - 3, FC Plus - Főnix 13 - 2, Adony - Kereki 7 - 2, a Dihenes állt.